WYSTAWA ONLINE - „Kolor jest wyzwoleniem”
Już od 10 grudnia 2020 r. na profilu Fundacji Kolorowy Świat na Facebook można oglądać niezwykłą wystawę malarstwa „Kolor jest wyzwoleniem”. Jej autorami są dzieci z niepełnosprawnościami - podopieczni Fundacji Kolorowy Świat z Łodzi, którzy z pomocą arteterapeuty przygotowali kolekcję wyjątkowych i inspirujących prac.15 młodych artystów pokonało wszystkie przeszkody jakie stawia przed nimi ich własne ciało, by pokazać nam jak wiele możemy osiągnąć, kiedy jesteśmy zdeterminowani. Piękna, energetyzująca i pełna ekspresji kolorystyka sprawia, że nawet zimowe chłody odchodzą w niepamięć. Jesteśmy pod wrażeniem! Zapraszamy do obejrzenia ekspozycji.
-> Na naszym Facebooku wystawa będzie dostępna od 21.12.2020 roku, dlatego obserwujcie nas i bądźcie razem z nami!
***
Więcej na temat Fundacji Kolorowy Świat oraz jej działaniach przeczytacie na www.kolorowyswiat.org oraz na www.facebook.com/FundacjaKolorowySwiat
Fundacja Kolorowy Świat działa już od blisko 18 lat. W tym czasie udzieliła pomocy kilkuset dzieciom zmagającym się z różnego rodzaju zaburzeniami rozwojowymi. Dziesiątki tysięcy godzin rehabilitacji, specjalnie dostosowane zajęcia szkolne i przedszkolne, a także terapia dla wcześniaków prowadzona przez fundacyjny ośrodek „Otulinka” to codzienna walka specjalistów z Kolorowego Świata z niepełnosprawnością jej małych podopiecznych. Oprócz codziennej pracy terapeutycznej Fundacja Kolorowy Świat realizuje także wiele kampanii i projektów społecznych mających na celu zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnościami, jak również informowanie oraz uwrażliwianie polskiego społeczeństwa na codzienne problemy i potrzeby dzieci z niepełnosprawnościami. Realizowany od wielu lat przez Fundację bieg charytatywny „Daj piątaka na dzieciaka” czy kampania #17milionów są już rozpoznawalnymi wydarzeniami, wspierającymi integrację osób z niepełnosprawnościami z osobami w pełni sprawnymi. Tym razem prezentowaną wystawą prac, Fundacja chce przełamywać kolejne bariery i pokazywać jak wielkie pokłady emocji drzemią w dzieciach z niepełnosprawnościami.