PHILLIP BRACKEN z zespołem - trasa koncertowa promująca nowy album FORCES
bilety:60 PLN
więcej informacji i rezerwacja biletów:
damian@chck.pl, 32 349 78 70/63/65
PHILLIP BRACKEN // FORCES
Wiosną 2025 roku Phillip Bracken wraz z zespołem wyruszają w trasę promującą ich drugi album zatytułowany FORCES. Krążek zapowiada eklektyczną podróż przez dźwięki i emocje, a pierwszy singiel, Let's Hang Back – oniryczna alt-folkowa ballada – już zdobył uznanie zarówno fanów, jak i krytyków. Utwór wyróżnia się delikatną, intymną atmosferą, która doskonale wprowadza w klimat całego albumu. Let's Hang Back zyskał dodatkową popularność dzięki temu, że pojawił się w popularnym serialu Netflixa Idź przodem, bracie. W serialu obok niego znalazł się także inny utwór Brackena – Sugar, pochodzący z jego debiutanckiego albumu WOLF AHEAD TIGER BEHIND. Nadchodząca trasa koncertowa będzie doskonałą okazją, by usłyszeć na żywo pełne pasji kompozycje z nowej płyty Brackena, jak i jego starsze utwory.
YT
https://www.youtube.com/watch?v=kP-I_Bijyl8
https://www.youtube.com/watch?v=umOOaxmTbUI
Spotify https://open.spotify.com/artist/0RGqUfbFUa0SvmbslcGEnE?si=ioez6b6xSsu8pbJXcATwog
Skład
Phillip Bracken – gitary, śpiew, piano
Mateusz Szemraj – gitara, cymbały, banjo
Denis Dubiella – bas
Wojciech Lubertowicz – perkusja
O artyście
Phillip Bracken to wokalista i autor tekstów ze wschodniego wybrzeża Australii, który od 2013 roku mieszka w Polsce. Jego debiutancka płyta WOLF AHEAD TIGER BEHIND to unikalna mieszanka funkowych, ambientowych, rootsowych, soulowych, indie-folkowych oraz worldowych brzmień, utworów, które wyróżniają się zarówno głęboką warstwą tekstową, jak i sugestywnym głosem artysty. Bracken zyskał uznanie dzięki umiejętnościom łączenia różnych gatunków muzycznych w sposób, który tworzy spójną, emocjonalną narrację. W trakcie pandemii artysta podjął współpracę korespondencyjną z włoską producentką Silvią Furlani, co zaowocowało ambientowym albumem RIPTIDE, wydanym na początku 2023 roku. Jego wokale i teksty pojawiły się w utworach takich jak Transcendence oraz Blow Me Up. Równocześnie, Bracken rozwijał swoje umiejętności muzyczne i po raz pierwszy zasiadł do pianina, co zaowocowało singlem Les Moustiques i, we współpracy z przyjacielem, fotografem Grzegorzem Gołębiowskim, towarzyszącym mu teledyskiem. W międzyczasie, powstał także limitowany akustyczny album koncertowy LIVE MAN // Hipisówka, nagrany podczas trasy koncertowej w Bieszczadach. Bracken to artysta, który wciąż poszukuje nowych brzmień i sposobów wyrażania swoich emocji, łącząc różnorodne style muzyczne, co sprawia, że jego twórczość jest dynamiczna i pełna autentyczności.
O albumie FORCES
Od onirycznego alt-country i klasycznego rocka po funk, indie folk i melancholijne ballady – artysta opisuje FORCES jako próbę uchwycenia przypływów i odpływów niewidzialnych pól energetycznych, które wpływają na nasze życie. Jak sam mówi: „Chciałem zgłębić ideę sił, które nie zawsze widzimy czy kontrolujemy. Od lekkich, onirycznych tonów po głęboko emocjonalne przeżycia.” Album zawiera również wyjątkową współpracę fortepianowo - wokalną z Natalią Czekałą w utworach Stranger Love i Something Beautiful. Te piosenki łączą bogate melodie z intymnymi tekstami, dodając głębi już i tak złożonemu pejzażowi dźwiękowemu albumu.
O zespole
Mateusz Szemraj (gitary, cymbały, banjo) gra na różnego rodzaju instrumentach strunowych, głównie szarpanych, są to gitary; klasyczna, elektryczna, bezprogowa oraz instrumenty etniczne; oud, rubab, sarod, cymbały, ngoni. Współtworzy wiele grup i projektów muzycznych; Mosaik (z którym koncertował m.in. na festiwalach Ethno Port, Skrzyżowanie Kultur, Music Port), Hanimal (koncerty m.in. na Męskim Graniu, Off Festival, Open'er Festival), Nisza, Naneli Lale, Sentido del Tango, Wielbłądy. Współpracuje także z wieloma artystami związanymi ze sceną muzyki folkowej i etnicznej. Studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz laureatem międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów gitarowych (m. in. w Krynicy, Koszalinie, Bath).
Denis Dubiella (bass) to pochodzący z Koszalina muzyk i wszechstronny reżyser dźwięku. Pełni funkcję basisty w zespole Hanimal, choć od czasu do czasu angażuje się również w inne muzyczne przedsięwzięcia zaprzyjaźnionych warszawskich muzyków. Z Hanimal odwiedził sceny największych polskich festiwali, takich jak Off Festival czy Open'er, a także nagrał album Poetry About the Point, który ukazał się na początku 2014 roku. Denis zajmuje się również produkcją muzyki elektronicznej, publikowanej w Internecie pod własnym nazwiskiem. Zawodowo nagrywa i miksuje muzykę, a także realizuje efekty synchroniczne do produkcji filmowych.
Wojciech Lubertowicz (perkusja) to reżyser dźwięku i multiinstrumentalista. Specjalizuje się w grze na orientalnych instrumentach perkusyjnych, (daf, bendir, darabuka, tombak) oraz dętych (duduk, ney). Współpracuje z wieloma artystami i zespołami, głównie z nurtu muzyki dawnej i etnicznej (m.in. Mosaik, Adam Strug, Maria Pomianowska, Sabionetta, Naneli Lale), a także szeroko pojętej sceny alternatywnej i jazzowej (Hanimal, Nisza).